"Bank of Baku"nun istiqrazlarına 601 investordan 682 sifariş - BANK 20 MİLYON MANATI CƏLB EDƏ BİLDİ
5 sentyabr 2025-ci il tarixində Bakı Fond Birjasının (BFB) Listinq Komitəsinin qərarı ilə "Bank of Baku" ASC-nin istiqrazların ticarətə buraxılması üçün “Ticarətə İcazə” qərarı verilmiş, qeyd olunan qiymətli kağızların abunə yazılışı 08.09.2025-ci il tarixində başlamış və 19.09.2025-ci il tarixində bitmişdi.
Marja xəbər verir ki, AZ2010005364 İSİN kodlu istiqrazların yerləşdirilməsi 23 sentyabr 2025-ci il tarixində həyata keçirilib.
İllik gəlirliliyi 13% təşkil edən 20 milyon manatlıq istiqrazlara 601 investor 682 sifariş təqdim edib. Sifarişlərin ümumi həcmi (nominal qiymətlə) 23 milyon manat, reallaşdırılmış (yerləşdirilmiş) həcmi 20 milyon manat təşkil edib.
Qeyd olunan qiymətli kağızların ticarət nəticələri “Bakı Fond Birjasında Qiymətli Kağızların Ticarətə Qəbulu, Listinqə Alınması, Listinqdə Saxlanılması və Delistinqi Qaydaları”-nın 3.18 bəndinin tələblərinə cavab verdiyindən, adıgedən istiqrazlar Əsas Bazar Listinq seqmentinə alınır.