Azərbaycanda möhtəşəm Memarlıq və Dizayn Qala Gecəsi keçiriləcək
Azerbaijan Design Awards mükafatları da sahiblərinə təqdim olunacaq.6 noyabr saat 18:00-da “Radisson” otelində Azərbaycanda memarlıq və dizayn sahəsinin ən möhtəşəm tədbirlərindən biri – Memarlıq və Dizayn Qala Gecəsi baş tutacaq.
Tədbir AZMOB və AZMİA (Azərbaycan Mebel İstehsalçıları Assosiasiyası) tərəfindən təşkil olunur. Qala gecəsində ölkənin ən tanınmış memar və dizaynerləri, bu sahədə fəaliyyət göstərən şirkət və holdinqlərin rəhbərləri, mebel və tikinti şirkətləri iştirak edəcəklər.
Gecə çərçivəsində AZMOB tərəfindən təsis edilən Azerbaijan Design Awards mükafatları da sahiblərinə təqdim olunacaq.
Qeyd edək ki, Azerbaijan Design Awards 2025-ci ildən etibarən hər il keçiriləcək və memarlıq-dizayn sahəsində həm yerli, həm də beynəlxalq miqyasda uğur qazanmış, müasir trendləri təcəssüm etdirən layihə müəllifləri bu mükafata layiq görüləcəklər.
Layihə haqqında AZMOB-un rəhbəri Tural Ozan Marja.az-a açıqlamasında bildirib:
“Bildiyiniz kimi, AZMOB və Azərbaycan Mebel İstehsalçıları Assosiasiyası tərəfindən böyük bir layihənin təməli qoyulur. Məqsəd – Azərbaycan memar və dizaynerlərinin əməyinə dəyər verməkdir.
Artıq iki ay ərzində qeydiyyat prosesi davam edib və 200-dən çox memar və dizayner layihədə iştirak üçün müraciət edib. Onların hamısı Qala gecəsinə dəvət olunublar və gecə ərzində namizədlərin adları səhnədə açıqlanacaq.”
Qeyd edək ki, AZMOB təşkilatı 2022-ci ildə yaradılıb və hazırda Azərbaycanda fəaliyyət göstərən 400-dən çox premium mebel və dizayn şirkətini birləşdirən yeganə qurumdur.
AZMOB ötən illər ərzində bu sektorda bir çox yerli və beynəlxalq tədbirlərin, eləcə də uğurlu layihələrin təşkilatçısı kimi tanınır.