PAŞA Bankın qiymətli kağızlara investisiyaları artıb
"PAŞA Bank" ASC-nin qiymətli kağızlara investisiyaları artıb.
“Marja” Bankın audit olunmamış rüblük hesabatlarına istinadən xəbər verir ki, 2017-ci ilin sonunda satış üçün mövcud olan investisiya qiymətli kağızları portfeli 395 milyon 944 min manat təşkil edib. Ötən ilin Martında bu rəqəm 106 milyon 274 min manatadək düşmüşdü.
2016-cı ilin sonunda satış üçün mövcud olan investisiya qiymətli kağızları portfeli 163 milyon 130 min manat və ya aktivərinin 5%-ni təşkil etmişdi. Beləliklə, ötən il PAŞA Bankın qiymətli kağızlara investisiyaları 2,4 dəfə artıb.
Ötən ilin sonunda PAŞA Bankın cəmi 3 milyard 551 milyon 787 min manatlıq aktivlərinin 11%-ni qiymətli kağızlara investisiyalar təşkil edib. Bundan başqa, Bankın digər kredit təşkilatlarından 1 milyard 446 milyin 557 min manat, verilmiş kreditlər üzrə müştərilərdən isə 943 milyon 99 min manat alacağı olub.