4 bankın Mərkəzi Bankdakı vəsaitləri 50 milyon manatdan çoxdur
Azərbaycanda fəaliyyət göstərən 30 bankdan 17-si bu il yanvarın 1-nə olan vəziyyətə görə, Mərkəzi Bankdakı vəsaitlərinin məbləğini ayrıca açıqlayıb ki, bunlardan da 4-də sözügedən göstərici 50 milyon manatdan çoxdur.
Bunlar "Kapital Bank" (422,578 milyon manat), "Unibank" (98,331 milyon manat), "Access Bank" (90,995 milyon manat) və "Nikoyl Bank"dır (58,92 milyon manat).
Qalan 13 bankdan 8-nin Mərkəzi Bankdakı vəsaitləri 10 - 50 milyon manat arasında, 4 bankda 1- 10 milyon manat arasında, 1 bankda Pakistan Milli Bankının Bakı filialında isə 995 min manatdır.
Mərkəzi Bankdakı vəsaitlərinin məbləğini açıqlamayan banklar "Amrah Bank", "Azərbaycan Beynəlxalq Bankı", "Azər-Türk Bank", "Bank BTB", "Bank of Baku", "Bank Respublika", "Bank VTB Azərbaycan", "Express Bank", İran Milli Bankının Bakı filialı, "NBC Bank", "PAŞA Bank", "Rabitə Bank" və "Turan Bank"dır.