"Azərbaycan İnvestisiya Şirkəti" xalis mənfəətini açıqladı
“Azərbaycan İnvestisiya Şirkəti” (AİŞ) 2006-2017-ci illərdə 47 milyon manat xalis mənfəət əldə edib.
Bu barədə şirkətin icraçı direktoru Rövşən Nəcəf deyib.
Onun sözlərinə görə, son 12 ildə AİŞ-in əməliyyat gəlirləri 74 milyon manat. əməliyyat xərcləri 15 milyon manat, mənfəət vergisi ödəmələri isə 12 milyon manat təşkil edib.
"Ötən il isə şirkətin əməliyyat gəlirləri 4,785 milyon manat, əməliyyat xərcləri 1,839 milyon manat, mənfəət vergisi ödəmələri 589 min manat, əldə etdiyi dividentlər 1,253 milyon manat, gəlirdən çıxılmayan xərcləri 872 min manat, xalis mənfəəti isə 2,738 milyon manat olub", - deyə R.Nəcəf əlavə edib.
Bundan başqa, onun sözlərinə görə, AİŞ–in 2006-2017-ci illərdə iştirak etdiyi layihələrin ümumi dəyəri 1,2 mlrd. ABŞ dolları təşkil edib. Şirkətin bu layihələrə qoyduğu investisiyaların məbləği isə 194 milyon dollar olub.Həmin layihələrə 450 milyon dollar xarici investisiya cəlb edilib. Onların hesabına 2 600 yeni iş yeri yaradılıb.