Türkiyənin "Aras Kargo" şirkəti Azərbaycanda şirkət aldı
Türkiyə şirkəti "Aras Cargo" Azərbaycanın karqo şirkətlərindən biri olan "Starex" brendi ilə xidmət göstərən "Star Express"in 75 faizini alıb. Şirkət "Aras Global" ilə Azərbaycanda karqo xidmətləri göstərməyə başlayıb.Qlobal bazarda pay almağı qarşısına məqsəd qoyan türkiyənin "Aras Kargo" şirkəti Azərbaycanda şirkət alaraq Qafqaz və Orta Asiya bazarına daxil olur.
Marja xəbər verir ki, "Aras Global" Azərbaycanın karqo şirkətlərindən biri olan "Star Express"in 75 faiz hissəsini alıb. Şirkət "Aras Global" ilə Azərbaycanda yükdaşıma xidmətləri göstərməyə başlayıb.
"Aras Kargo"nun baş direktoru Utku Ayyarkın yeni sərmayə barədə deyib: "Aras Global-ın ilk sərmayəsi olan "Starex" markası ilə təkcə beynəlxalq arenadakı rolumuzu artırmırıq, həm də Türkiyədən şirkət və sahibkarları Orta Asiya bazarına daşıyırıq. Sərmayəmizi bu ilin sonuna qədər digər Türkdilli respublikalarda da davam etdirməyi və öz brendimizlə fəaliyyətə başlamağı planlaşdırırıq. Biz gələcəkdə Yaxın Şərqdə, Avropa və Amerikada da sərmayələr yatıraraq qlobal oyunçulardan biri olmağı nəzərdə tuturuq".
"Aras Kargo"nun bu alışla müştərilərə və alıcılara bir çox faydalar təmin edəcəyini bildirən Ayyarkın, "Azərbaycan istehlakçıları Türkiyənin e-ticarət şirkətlərindən alış-veriş etdikdə, vasitəçisiz, qapıdan-qapıya çatdırılma xidmətinə sahib olacaqlar. "Aras Global"ın rəqabətqabiliyyətli qiymətləri və Starex-in geniş yayılmış distribütor şəbəkəsinin gücü ilə müştərilər rəqabətdən bir addım öndə olacaqlar. Starex-in Azərbaycanda tərəfdaşlıq etdiyi satış yerlərinin müştəriləri Aras Kargo-nun Starex sərmayəsi sayəsində çatdırılmada daha yaxşı alış-veriş təcrübəsi əldə edə biləcəklər”,- deyib.