Xəzinə 50 milyon manat da borclandı
Maliyyə Nazirliyinin istiqrazlarının yerləşdirilməsi üzrə hərrac keçirilmişdir13 iyun 2023-cü il tarixində Bakı Fond Birjasında Azərbaycan Respublikası Maliyyə Nazirliyinin AZ0201040141 ISIN-li, 50 milyon manat həcmində, 1820 gün tədavül müddətli kuponlu, dövlət ortamüddətli istiqrazlarının (DOİ) yerləşdirilməsi üzrə hərrac keçirilib.
Birjanın yaydığı məlumata görə, hərrac zamanı 21 investor tərəfindən qiymət intervalı 74.2881 (14.99%) manat və 94.8500 (8.7951%) manat olan 40 sifariş təqdim edilib.
Maliyyə Nazirliyinin qərarına əsasən istiqrazların kəsmə qiyməti 89.8058 (10.15%) manat, orta ölçülmüş qiyməti 91.4972 (9.6855%) manat müəyyən edilmişdir.
Sifarişlərin nominal qiymətlə ümumi məbləği 118 milyon 82 min 900 manat, yerləşdirilmiş həcmi isə 50 milyon manat təşkil edib.
Hərrac iştirakçıları 14 iyun 2023-cü il (T+1) tarixinədək istiqrazların alışı üzrə öhdəliklərini icra etməlidirlər. İstiqrazların ödəmə tarixi 6 iyun 2028-ci ildir.