AccessBank-ın dəstəyi ilə jurnalistlərə data jurnalistika təlimləri keçirilib
(®)Milli Mətbuat Günündə Türkiyənin məşhur media eksperti Rahim Ak Azərbaycanlı jurnalistlərə data vizuallaşdırma mövzusunda təlim keçib.
Təlimə yerli medianın iqtisadiyyat və maliyyə sektorlarından yazan 30-a yaxın nümayəndəsi qatıldı. Ekspert media mənsublarına müasir texnologiyaların jurnalistikada tətbiqi barədə praktik biliklər verdi. Data jurnalistikasında istifadə olunan alətlər, ən son media trendlər barədə məlumatlar paylaşılan təlim sual-cavabla yekunlaşıb.
Rahim Ak Türkiyədə maliyyə və biznes mediasında uzun illərdir ki, fəaliyyət göstərir. O, “Para” jurnalında, “Dünya” və “Sabah” qəzetlərində müxbirlik edib, öncə “Habertük” qəzetində, daha sonra isə Habertürk.com saytında maliyyə redaktoru kimi fəaliyyət göstərib. İqtisadi Jurnalistlər Birliyi tərəfindən təşkil edilən 12-ci “Uğur mükafatları”nda Rahim Akın "Birjaya böyük dönüş" xəbəri "ilin internet xəbəri" seçilib.