Harvard Universitetinin nümayəndə heyəti "Gəncə Avtomobil Zavodu" ilə tanış olub
Harvard Universitetinin nümayəndə heyəti "Gəncə Avtomobil Zavodu" İstehsalat Biriliyini ziyarət edib.
Dünyanın məşhur universitetlərindən birinin bir qrup əməkdaşı Azərbaycan İqtisadiyyat Nazirliyinin təşəbbüsü ilə ölkəmizə səfərləri çərçivəsində zavodda olub, müəssisənin fəaliyyəti ilə yaxından maraqlanıblar.
Zavodun mətbuat xidmətindən verilən məlumata görə, səfər zamanı Gəncə Avtomobil Zavodun direktorunun 1-ci müavini Bağban Nəbiyev Harvard Universitetinin Kennedi məktəbinin əməkdaşlarına – baş tədqiqat meneceri Tim Çeston, tədqiqatçılar Xorxe Tapia, Felisiya Belosteçiniç, Aleksandro Rueda Sanaya zavodun yenidən fəaliyyətə başladığı 2004-cü ildən bu günədək inkişaf tarixinə nəzər salaraq hazırda xətllər üzrə yığılan texnikalardan, bağlanmış müqavilələrdən danışıb.
Sonra qonaqlar yığım xəttləri ilə tanış olduqdan sonra zavod rəhbərliyi ilə gələcək planlardan danışıb, görüləcək işlər barədə onları maraqlandıran sualları veriblər.