Şahbazov BP ilə Azərbaycandakı neft-qaz yataqlarının perspektivlərini müzakirə edib
Azərbaycanın energetika naziri Pərviz Şahbazov BP-nin istehsal və əməliyyatlar üzrə icraçı vitse-prezidenti Qordon Birrell ilə görüşüb.
Bu barədə nazir "X" sosial şəbəkəsindəki rəsmi səhifəsində paylaşım edib.
“Biz BP-nin istehsal və əməliyyatlar üzrə icraçı vitse-prezidenti Qordon Birrell ilə “Azəri-Çıraq-Günəşli” (AÇG), “Şahdəniz” və “Şəfəq-Asiman” yataqlarında mövcud vəziyyəti və perspektivləri, AÇG-də dərin qaz laylarından gələn il hasilata başlanması çərçivəsində həyata keçirilən işləri dəyərləndirdik”, - paylaşımda qeyd edilib.
Pərviz Şahbazov GECF-in baş katibi ilə görüşüb
Azərbaycanın energetika naziri Pərviz Şahbazov Qaz İxrac Edən Ölkələr Forumunun baş katibi (GECF) Mohamed Hamel ilə görüşüb.
Bu barədə nazirin "X" sosial şəbəkəsindəki rəsmi səhifəsində paylaşım edilib.
“Biz GECF-nin baş katibi Mohamed Hamel ilə qlobal qaz sənayesindəki tendensiyalar və Forumla əməkdaşlıq haqqında fikir mübadiləsi apardıq. Baş katib BMT-nin İqlim Dəyişmələri üzrə Çərçivə Konvensiyasının Tərəflər Konfransının 29-cu sessiyasına (COP29) ev sahibliyi etməkdə Azərbaycana dəstəyini ifadə edib və GECF pavilyonunu təşkil etmək niyyətindən danışıb”, - paylaşımda qeydilib.