Bolt Naxçıvan şəhərində də xidmət göstərməyə başlayıb
Bolt iyunun ayının 5-dən 100.000-ə yaxın insanın yaşadığı Naxçıvan şəhərində xidmət göstərməyə başlayıb.
Bolt Azərbaycan şirkətinin Əməliyyatlar üzrə Meneceri İsa Rəhimli bildirib: “Naxçıvan şəhərində Bolt xidmətlərini təqdim etməkdən məmnunuq, beləki bu, bütün regionda sərfəli və səmərəli nəqliyyat həlləri təqdim etmək missiyamızda mühüm addımdır. Bu şəhərdə xidmət göstərməyə başlamaqla həm sərnişinlərin, həm də sürücülərin təhlükəsizliyinə diqqət yetirdiyimizi vurğulayırıq. Yeni şəhərlərdə fəaliyyət göstərməyə başladığımız zaman Bolt platformasında genişləndirilmiş təhlükəsizlik funksiyaları təqdim olunur. Bu sıraya sərnişinlərin sığortalanması, sürücülərin qiymətləndirilməsi sistemi, innovativ “Unmatching driver-rider” funksiyası, SOS, düyməsi, səfərlərin GPS monitorinqi, sürücülərin qiymətləndirilməsi və bir çox digər imkanlar daxildir”.
Bolt şəhərdə hərəkəti daha əlçatan, təhlükəsiz və ekoloji cəhətdən təmiz etməyi hədəfləyən multi-tətbiqdir. Bolt-un xidmətlərindən Avropa və Afrikanın 45 ölkəsində (500-dən çox şəhərində) 150 milyon insanın istifadə edir. Multi-tətbiqdə avtomobil xidməti sifariş vermək, karşerinq, elektrikli skuterlərin və elektrikli velosipedlərin icarəsi, həmçinin yemək və ərzaq məhsullarının çatdırılması kimi bir sıra xidmətlər təqdim olunur. Hazırda dünya üzrə 3,5 milyondan çox sürücü və kuryer şirkətlə əməkdaşlıq edir.
Hazırda Bolt şirkəti Azərbaycanın yeddi şəhərində səfər sifarişi xidmətini həyata keçirir: Bakı, Gəncə, Mingəçevir, Qəbələ, Şəmkir, Sumqayıt, Şəki, Şirvan, Yevlax, Quba, Lənkəran.