"Xalq Bank" audit olunmuş hesabatlarını açıqladı - XALİS MƏNFƏƏTİ ARTIB
"Xalq Bank" ASC 2021-ci il üzrə konsolidə edilmiş maliyyə hesabatlarını və auditor rəyini dərc edib.
Marja.az hesabatlara istinadən xəbər verir ki, "Xalq Bank" 2021-ci ili 27 milyon 904 min manat xalis mənfəət ilə başa vurub. Halbuki, Bank 2020-ci ili 25 milyon 96 min manat xalis mənfəət ilə bağlamışdı.
"Xalq Bank"ın faiz gəlirləri 2020-ci ildə 103 milyon 302 min manat ikən, 2021-ci ildə 92 milyon 863 min manat təşkil edib. Bankın qeyri-faiz gəlirləri isə 2020-ci ildə 23 milyon 301 min manat ikən, 2021-ci ildə 9 milyon 148 min manat olub. Gəlirlərin azalması ilə bərabər, ehtiyatdan azad olmuş 9 milyon 163 min manat azad olub. Eyni zamanda Bankın qeyri-faiz xərcləri azalıb. Ehtiyatdan azad olmuş məbləğin və qeyri-faiz xərclərinin azalması hesabına Xalq Bankın xalis mənfətində artım qeydə alınıb.
31 Dekabr 2021-ci il tarixində "Xalq Bank" 2 milyard 299 milyon 457 min manat cəmi aktivlərə, o cümlədən 1 milyard 370 milyon 329 min manat kredit portfelinə (müştərilərə verilmiş kreditlər) malik olub. 2020-ci ilin sonunda "Xalq Bank" 2 milyard 330 milyon 897 min manat cəmi aktivlərə, o cümlədən 1 milyard 419 milyon 665 min manat cəmi kredit portfelinə malik idi.
31 dekabr 2021-ci il tarixində "Xalq Bank"ın işçilərinin sayı 772 nəfər təşkil edib (2020-ci ilin sonunda 753 nəfər).