DSMF-nin büdcəsinin gəlirləri və xərcləri artırılır
Dövlət Sosial Müdafiə Fondunun 2022-ci il büdcəsinin gəlirləri 5 milyard 606 milyon 269 min 569 manat, xərcləri 5 milyard 606 milyon 269 min 569 manat məbləğində təsdiq ediləcək.
Bu, “Dövlət Sosial Müdafiə Fondunun 2022-ci il büdcəsi haqqında” qanuna təklif edilən dəyişikliklərdə əksini tapıb.
Layihəyə əsasən, Dövlət Sosial Müdafiə Fondunun 2022-ci il büdcəsinin gəlirləri olaraq müəyyən edilmiş göstərici 299 milyon 499 min 497,0 manat artırılaraq 5 milyard 306 milyon 770 min 72,0 manatdan 5 milyard 606 milyon 269 min 569 manata, Dövlət Sosial Müdafiə Fondunun büdcəsinin balanslılığı prinsipi gözlənilməklə onun büdcəsinin xərcləri isə eyni həcmdə artırılmaqla 5 milyard 306 milyon 770 min 72 manatdan 5 milyard 606 milyon 269 min 569 manata çatdırılması təklif edilir.
Bundan əvvəl Dövlət Sosial Müdafiə Fondunun 2022-ci il büdcəsinin gəlirləri 5 milyard 306 milyon 770 min 72 manat, xərcləri 5 milyard 306 milyon 770 min 72 manat məbləğində təsdiq edilmişdi.
Beləliklə, Dövlət Sosial Müdafiə Fondunun gəlir və xərcləri 5,6 faiz artırılır.
Bundan başqa, İşsizlikdən sığorta fondunun 2022-ci il büdcəsinin gəlirləri və xərcləri 1 milyon manat artırılır.
Bu, “İşsizlikdən sığorta fondunun 2022-ci il büdcəsi haqqında” qanuna təklif edilən dəyişiklikdə əksini tapıb.
Layihəyə əsasən, işsizlikdən sığorta fondunun 2022-ci il büdcəsinin gəlirləri və xərclərinin 180 milyon 375 min 536 manatdan 181 milyon 375 min 536 manata çatdırılması təklif olunur.