Təhsil xərcləri cüzi artırılır
Azərbaycanın 2022-ci ildə təhsil xərcləri artırılır.
Layihəyə əsasən, təhsil xərcləri 3 milyard 884 milyon 325 min 660 manatdan 3 milyard 886 milyon 648 min 443 manata çatdırılır.
Bu vəsaitdən məktəbəqədər təhsilə 377 milyon 4 min 282,0 manat, ümumi təhsilə 2 milyard 91 milyon 19 min 320,0 manat, peşə təhsilinə 63 milyon 843 min 628 manat, orta ixtisas təhsilinə 87 milyon 350 min 384 manat, ali təhsilə 60 milyon 254 min 899 manat, əlavə təhsilə 8 milyon 679 min 522 manat, təhsil sahəsində tətbiqi tədqiqatlara 7 milyon 20 min 701 manat, təhsil sahəsində digər müəssisə və tədbirlər 1 milyard 191 milyon 475 min 707 manat ayrılacaq.
Bundan əvvəl ayrılması nəzərdə tutulan 3 milyard 884 milyon 325 min 660 manat vəsaitdən məktəbəqədər təhsilə 376 milyon 858 min 452 manat, ümumi təhsilə 2 milyard 89 milyon 913 min 442 manat, peşə təhsilinə 63 milyon 815 min 386 manat, orta ixtisas təhsilinə 87 milyon 300 min 596 manat, ali təhsilə 59 milyon 987 min 844 manat, əlavə təhsilə 8 milyon 664 min 992 manat, təhsil sahəsində tətbiqi tədqiqatlara 7 milyon 15 min 701 manat, təhsil sahəsində digər müəssisə və tədbirlərə 1 milyard 190 milyon 769 min 247 manat vəsait ayrılacaqdı.
Göründüyü kimi məktəbəqədər təhsilə, ümumi təhsilə. peşə təhsilinə, orta ixtisas təhsilinə, ali təhsilə, əlavə təhsilə, təhsil sahəsində tətbiqi tədqiqatlara, təhsil sahəsində digər müəssisə və tədbirlərə ayrılan xərclər artırılıb.