16% gəlir vəd edən istiqrazların satılacağı tarix açıqlandı
26 avqust 2022-ci il tarixində Bakı Fond Birjasının (BFB) Listinq Komitəsinin qərarı ilə BOKT “Kəpəz” MMC-nin ümumi dəyəri 2 milyon manat olan istiqrazları standart bazar seqmentində listinqə daxil edilib.
Birjadan Marja-ya daxil olmuş məlumata görə, 1 sentyabr 2022-ci il tarixində BOKT “Kəpəz” MMC-nin ümumi dəyəri 1 milyon manat olan istiqrazların yerləşdirilməsi birqiymətli hərrac üsulu ilə Bakı Fond Birjasında həyata keçiriləcəkdir.
Faizli təmin edilməmiş sənədsiz adlı istiqrazların sayı 1000 manat, hər birinin nominal dəyəri 1000 manat, illik faiz dərəcəsi 16%, tədavül müddəti 48 ay, kupon faizlərinin ödəniş müddəti 30 gündən birdir.
Xəbər verdiyimiz kimi, 26 avqust 2022-ci il tarixində Bakı Fond Birjasının (BFB) Listinq Komitəsinin qərarı ilə BOKT “Kəpəz” MMC-nin ümumi dəyəri 2 milyon manat olan istiqrazları standart bazar seqmentində listinqə daxil edilib. Birjanın yaydığı məlumata görə, AZ2009020804 nömrəli faizli, təmin edilməmiş, sənədsiz, adlı istiqrazların sayı 1000 ədəd, hər birinin nominal dəyəri 1000 manat, illik faiz dərəcəsi 14%, tədavül müddəti 48 ay, kupon faizlərinin ödəniş müddəti 30 gündən birdir. AZ2008020805 faizli, təmin edilməmiş, sənədsiz, adlı istiqrazların sayı 1000 ədəd, hər birinin nominal dəyəri 1000 manat, illik faiz dərəcəsi 16%, tədavül müddəti 48 ay, kupon faizlərinin ödəniş müddəti 30 gündən birdir.